ویلای فردوس

   

آرشیتکت: کوروش رفیعی


مازندران، رویان

تاریخ: ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸
مساحت زمین: ۹۶۰ مترمربع
مساحت زیربنا: ۳۸۰ مترمربع
 

شرح پروژه


پروژه طراحی ویلای فردوس در شهرک ساحلی فردوس در نزدیکی رویان در استان مازندران واقع شده است. دریاچه خزر در بخش شمالی و جنگل رویان در قسمت جنوبی، این شهر را احاطه کرده اند. علاوه بر این، وجود یک پارک محلی در ضلع شمال شرقی و کوه های سرسبز در دوردست آن، چشم انداز زیبایی را برای این ویلا فراهم می آورد.
طراحان به دنبال پتانسیل های موجود در زمین، طراحی اولیه ویلا را تغییر دادند. آن ها به جای ساختن یک ویلای چهار خوابه در دو طبقه، برنامه در بخش های مختلف توزیع کردند. در نتیجه، دو طبقه به چندین اسلب تقسیم شده که هر یک بر اساس شرایط مکانی و چشم اندازشان قرار گرفتند. یک وُید عمودی همراه با راه پله مابین آن، تمامی اسلب ها را به یکدیگر متصل می سازد. علاوه براین، وجود بازشوی عمودی شفاف با اتصال به درخت قدیمی در حیاط جنوبی و استخر طولی در حیاط شمالی، نمادی از ارتباط جنگل-دریا در شهرک فردوس را ایجاد می کند.

سطح همکف به پارکینگ و فضای خدمات مانند انباری و اتاق تأسیسات اختصاص یافت. سطح دوم که کمی بلندتر است، ورودی اصلی و فضای عمومی مانند سالن اصلی و آشپزخانه را در خود جای داده که هر دو طرف آن به حیاط شمالی و جنوبی راه دارد. در سطح سوم درست بالای پارکینگ یک اتاق جهت پذیرایی از میهمانان و  فضای کاری در نظر گرفته شده است. این فضای چشم انداز خوبی به شهرک مسکونی دارد.

در سطح چهارم یک اتاق خصوص قرار گرفته که مشرف به پارک محلی مجاورش می باشد. سطح پنجم نیز شامل سه اتاق خواب می باشد که هریک به طور ویژه از چشم انداز شهری، کوه های سرسبز و دریا بهره می برند. در سطح بعدی روف گاردن قرار دارد و دارای چشم انداز فوق العاده ای به کوه های سرسبز در ضلع جنوبی اش می باشد. سطح هفتم روف گاردن بعدی می باشد که رو به دریا می باشد و سطح آخر یک باغچه ای است که دارای چشم اندازی به دریا و جنگل در هر دو طرف می باشد.

علاوه بر تجربه سیرکولاسیون منحصر به فرد فضاهای داخلی، لایه بندی فضاها در پوسته خارجی نیز مشهود است. حجم به صورت صفحات شناور در محیط اطراف به نظر می رسد.
 
 

 به این ساختمان چه امتیازی میدهید ؟

ساختمان های مرتبط :
ساختمان تاریخی سایه روشن
ساختمان تاریخی سایه روشن (دوشنبه 24 خرداد 1400)
خانه الهیه
خانه الهیه (پنج شنبه 20 خرداد 1400)
دیپلمات ششم ولنجک
دیپلمات ششم ولنجک ( چهارشنبه 5 خرداد 1400)
ویلای کیانی
ویلای کیانی (سه شنبه 4 خرداد 1400)
خانه چهارگاه مشا
خانه چهارگاه مشا (سه شنبه 4 خرداد 1400)
ویلای شماره 7 شیراز
ویلای شماره 7 شیراز (سه شنبه 4 خرداد 1400)
ساختمان اداری نیک بسپار
ساختمان اداری نیک بسپار ( یک شنبه 2 خرداد 1400)
جدیدترین تور املاک
بلوار 24 متری 120 متر کلید نخورده
فروش
آپارتمان
  • سعادت آباد

بلوار 24 متری 120 متر کلید نخورده

2
2
1
6
16,800,000,000 تومان
میانگین رتبه :  0.0